Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Výber obuvi pre ratolesti

Veľkosť obuvi
V prípade našich ratolestí vznikajú komplikácie, keď sa jedná o výber obuvi. Nohy detí rastú veľmi rýchlo preto je náročnejšie vybrať správnu veľkosť obuvi. Meriate chodidlo vášho dieťaťa? Ako také obutie vyzerá?
Skúste to hravou formou
Ak chcete dieťa zaujať pri výbere obuvi treba vymyslieť nejaký pútavý spôsob toho, ako dieťa presvedčíte, že meranie ich nožičky môže mať rovnaký zmysel ako nejaká hra. Dieťa to zaujme a poddá sa Vám, vy však na oblátku za to by ste mali dieťa odmeniť.

botasky

Ste na dobrej ceste!
Ak sa vám podarí pozornosť upútať. Ideálne je začať s meraním nožičky dieťaťa. Stačí ak máte po ruke čistý papier a ceruzku, alebo len pravítko. Udržujte pozornosť vášho dieťaťa stoj čo stoj, pokým to bude stačiť, aby ste dosiahli svoj cieľ- zmerať nožičku a dostať sa k správnej veľkosti obuvi.

Meriate správne?
Dávajte si pozor na to čo meriate a ako meriate, pretože jeden nesprávny pohyb a už môžete na centimetroch pridať. Čo by bol veľký prúser, pretože práve podľa čísla nožičky dieťaťa sa obuv kupuje (čo je jasné asi každému). Preto ak sa chystáte do akcie merania nožičky vášho dieťaťa- vyberte si vhodné miesto a hlavne aby malo dieťa pohodlie. Najlepšie riešenie je aby dieťa sedelo. Ak dieťa sedí je veľmi malá pravdepodobnosť, že sa pohne. Ale ak ste si však len zvolili inú alternatívu ako je sed, tak to bude isto v stoji a preto je najlepšie ak sa dieťa môže o niečo oprieť- stena. Oprite svoje dieťa o stenu a zmerajte mu nožičku tak, že si nohy oprie tiež o stenu v stoji a priloží pätu na papier a vy len ceruzkou prejdite od päty až po prstíky.

obuv

Máte už výsledok?
Ak už máte výsledok- číslo, ktoré symbolizuje veľkosť nožičky vášho dieťaťa ste na skvelej ceste zájsť do obchodu a vybrať mu vhodnú obuv podľa výslednej veľkosti. Avšak pozor! Dieťa môže mať plochú nožičku a niekedy sa stáva, že veľkú rolu zohráva aj šitie topánky.

4.0
01