Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Deezer skúma umelo-inteligenčný systém pre hudbu, ktorá zodpovedá nálade

Dobrými známkami sú, že pracujú na technológii, ktorá môže zmeniť poslucháčov, ktorí hľadajú hudbu. Bluebird jedného banjo hráča je koniec koncov celkom iné zviera pre jazzovú speváčku a basistu.
Deezer teraz pracuje s umelou inteligenciou, aby sa zlepšila kvalita personalizovaných streamingových služieb. Ich výskumníci priťahujú pozornosť médií svojím papierom, ktorý je teraz na arXiv.

reproduktor
 
"Hudba Mood Detection Na základe zvuku a textov s Deep Neural Net" predstavuje ich výskumné metódy a zistenia. Popísali svoju cestu smerom k systému umelej inteligencie, ktorý dokáže priradiť stopy s náladami. Je to cesta, kde venujú pozornosť tomu, ako dosiahnuť detekciu prostredníctvom audio signálu a textov.
 
Olivia Tambini v TechRadar prešla cez technický popis, aby zhrnula, čo urobili. "Výskumníci v Deezer vyškolili systém AI, aby rozpoznali emócie a intenzitu piesne pomocou zvukových signálov , lingvistických údajov vrátane textov a zoskupenia skladieb Last.FM, ktoré opisujú skladby (napríklad pozitívne alebo smutné)."
 
Jon Fingas v Engadget chodil čitateľmi cez nástroje a techniky, ktoré použili. "Deezer vyškolil AI pomocou surových zvukových signálov, modelov rekonštrukcie lingvistických kontextov a sady Million Song Dataset, ktorá agreguje značky Last.fm popisujúce melódie (napríklad" pokojné "alebo" smutné "). Výsledkom bola 18,644-databáza piesní, ktorú mohol tím použiť na tréning AI na nálady piesní a na otestovanie jej teórií.

sluchátka
 
"Pred digitálnou revolúciou sa objavovanie hudby stalo vďaka zmesi osudu a náhody – ako zapnutie rádia v správny čas alebo vyzdvihnutie nového samplerového CD v indie nahrávacom obchode. Nejako, táto zbrusu nová melódia a tie neslýchané texty Znie to neuveriteľne oboznámene, spájajúc sa na emocionálnej úrovni ako presne tá skladba, ktorú ste potrebovali na vypočutie, ale so streamingovými platformami, ktoré preberajú bežné počúvanie, je teraz kúzlo objavu v samotnej metóde.